ANKETA Zadnje kolo u Rumunjskoj (SK1) poput finala SP-a

Nogomet ostalo 3. kol 202019:04 > 19:09
Getty Images/Patrick Smith

Rumunjsko nogometno prvenstvo završit će se na nezapamćen način, nakon kojeg će poražena momčad, koja god to bila, imati svoje prigovore.

U posljednjem kolu sastaju se Cluj i Craiova (19:30, SK1), dva kluba od kojih će netko kući ponijeti titulu nacionalnog prvaka. Cluj u ovom trenutku ima dva boda prednosti ispred Craiove, ali i utakmicu više.

Samo nekoliko trenutaka prije utakmice Izvršni odbor rumunjske nogometne federacije anonimnim glasovanjem donio je odluku da će se u slučaju neriješenog rezultata postupati kao da se igra finale. Dakle, prvo će se ići u produžetke, a ako bude potrebe i u raspucavanje jedanaesteraca.

Problem je nastao u utakmici manje koju ima Craiova. Dvoboj protiv Astre trebao je biti odigran 29. srpnja, ali zbog brojnih pozitivnih testova na COVID-19 je odgođen. Sve do danas bilo je nepoznato kako će se situacija razriješiti, a Izvršni odbor donio je odluku koja će podići mnogo prašine.

sport klub