Zbog bizarnog razloga kasnila utakmica u Švedskoj

Nils Petter Nilsson/Ombrello, Getty Images Sport

Svjedoci smo kako se u nogometu ponekad zaista događaju čudne stvari, a jedna od takvih priča dogodila se i na jednom švedskom otoku

Danas je na rasporedu 12. kolo švedskog prvenstva gdje se odigravaju četiri utakmice, a možda najzanimljiviji detalj se dogodio uoči utakmice Kalmara i AIK-a. Utakmica je trebala početi u 14:30 sati, no prebačena je za tri sata kasnije.

Naime, na Olandu, švedskom otoku koji pripada Kalmaru dogodila se pljačka u jednoj trgovini pa su postavljene policijske barikade. Tako su igrači AIK-a iz Stockholma zapeli pa je zbog toga početak utakmice pomaknut na 17:30 sati, a možda i ranije.

Inače, ni jedan ni drugi klub ne briljiraju u posljednje vrijeme. U ligi koja broji 16 klubova, Kalmar je uverljivo zadnji sa osam bodova, dok je AIK 12. s četiri boda više.