Swansea pobjedom napravio korak bliže Premiershipu

Dan Mullan/Getty Images

U prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Premier ligu, Velšani su bili bolji od Brentforda

U prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za plasman u englesku Premier ligu nogometaši Swanseaja su na svom stadionu Liberty pobijedili Brentford s minimalnih 1-0 (0-0).

Bio je to dvoboj trećeplasirane i šestoplasirane momčadi engleskog Championshipa, u kojem je šestoplasirani Swansea do pobjede i pogotka prednosti pred uzvrat stigao u 82. minuti, kad je ganski napadač Andre Ayew pogodio mrežu gostiju.

Bilo je to njegovo iskupljenje za neiskorišteni kazneni udarac u 64. minuti, kad je njegov udarac zaustavio vratar Brentforda David Raya. Gosti su od 66. minute igrali s igračem manje, jer je zbog opasnog starta isključen Henry.

Uzvrat u Brentfordu na rasporedu je u srijedu 29. srpnja. U ponedjeljak će prvu utakmicu polufinala odigrati Cardiff i Fulham.

Bolje momčadi iz dva polufinalna dvoboja sastat će se 4. kolovoza na Wembleyju u finalnoj utakmici za promociju u Premier ligu.