Novi Hrvat u Primeri: 'Ovo je san'

Lintao Zhang / Staff

Huesca je novi španjolski prvoligaš, a u svojim redovima ima i hrvatskog nogometaša #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Huesca je sjajnom sezonom u Segundi izborila izravan plasman u La ligu sljedeće sezone, a to može radovati i hrvatske ljubitelje španjolskog nogometa jer će zajedno s njom i jedan Hrvat postati novi član elitnog društva.

Riječ je o 26-godišnjem Toniju Datkoviću, koji je iz Lokomotive prošle godine stigao u Huescu kako bi pojačao zadnji red. U tome je i uspio i kao nagradu dobio Primeru u sezoni 2019/2020.

Za 24sata Datković je dao bogat intervju, a mi donosimo neke dijelove.

Kakav je osjećaj izboriti ulazak u Primeru?

– Nešto neopisivo, još i danas možda nisam svjestan što smo napravili ali za nekoliko dana kada se sve slegne sigurno ću biti svjestan. Ovo je za mene san.

S obzirom na situaciju s korona virusom, i zabranu okupljanja, kako je proslavljen ovaj uspjeh?

– Pomalo tužno jer nije bilo navijača, nije bilo fešte na trgu i vožnje autobusom po gradu. Bili smo u dvorcu izvan rada, svi ljudi iz kluba, tu smo sami slavili. Ali morali smo se prilagoditi svemu i naravno da smo uživali na kraju.

Zavijorila je i hrvatska zastava na terenu i u svlačionici.

– Naravno, bez svoje zastave, grba i ponosa ne idem nikamo. Uvijek ću s ponosom nositi svoju zastavu po cijelom svijetu.

Koliko znači ovaj ulazak u Primeru ljudima i gradu, s obzirom na to da je pokrajina teško pogođena korona virusom?

– Sigurno da je donijela neopisivu radost u grad…Svi pričaju samo o tome. Nedavno, kada smo slavili u derbiju protiv Zaragoze (veliki derbi pokrajine Aragón) grad je prodisao prvi put nakon karantene (stanovnici su bili zatvoreni u stanovima gotovo sto dana) a sada smo ga ulaskom u Primeru skroz vratili u život. Vratili smo ljudima osmijehe na lica. Ponovo su sretni.

Ostatak intervjua pročitajte OVDJE