Želi li Bašakšehir uopće taj naslov prvaka?

Nogomet ostalo 13. srp 202022:33 > 22:46
Aitor Alcalde / Stringer

Dramatična završnica prvenstva odvija se u Turskoj, jedna od najzanimljivjih uopće. Danas je zamalo postala još napetijom...

Naime, u istom terminu večeras su u sklopu 32. kola (od 34) na terenima bila dva glavna pretendenda za naslov prvaka, Bašakšehir i Trabzonspor.

Većim tijekom utakmica činilo se će dva kola prije kraja ekipa iz Trabzona smanjiti zaostatak na samo jedan bod. Naime, vodili su 1:0 kod Denizlija, koji se bori za opstanak, a u isto vrijeme, na ulasku u drugo poluvrijeme susreta, Bašakšekir je gubio 3:1 kod Konje.

U tim trenucima, prednost od 4 boda istopljena je na samo jedan, no sama završnica ponudila je nevjerojatne stvari.

Najprije je Trabzon primio gol za 1:1 na početku nastavka, a lider prvestva pogocima Dembe Ba u 70. i Elie u 78. izjednačio je na 3:3!

Međutim, ubrzo Denizli vraća prednost i Skubic postiže pogodak za pobjedu u 85. minuti, no u istom trenucima Trabzonspor ostaje i bez tog jednog boda, jer gol za slavlje postiže i njihov domaćin, Kayserispor!

Tako je udaljenost među prva dva kluba ostala 4 boda prije posljednja dva kola prvenstva u kojima vodeći Bašakšehir dočekuje upravo Kayserispor pa gostuje Kasimpaši.

Upravo će u sljedećoj utakmici Bašakšehir imati priliku osigurati naslov prvaka, iako se po današnjem dojmu može zaključiti da tu titulu možda i ne žele.

Naravno, je malo šaljiv zaključak, ali dobiva na težini imajući na umu da je taj klub u protekle tri sezone u svakoj dobar dio prvenstva bio na vodećoj poziciji, da bi u samom finišu posustao i ostao bez naslova kojeg nikad nisu uspjeli dohvatiti.

Trabzonspor je, s druge strane, jedan od samo 5 klubova koji su u povijesti Turske uspjevali biti prvacima, no posljednji put još 80-ih godina prošlog stoljeća.

Ostala četiri su Velika trojka (Fener, Galata i Bešiktaš) te Bursaspor, koji je trenutno u drugoj ligi.