Dva puta nisu došli na utakmicu! Klub ispada iz lige?

Nogomet ostalo 4. srp 202020:23 > 20:25
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Posljednjeplasiranom sastavu ukrajinskog nogometnog prvenstva Karpatima iz Lviva prijeti izbacivanje iz lige nakon što se u subotu nisu pojavili na terenu drugi puta zaredom.

Karapti su u subotu trebali igrati odgođenu utakmicu protiv Mariupola, ali zbog financijskih problema u kojima se klub nalazi momčad nije stigla na utakmicu. Isto se dogodilo i prije tri dana, a prema pravilima ukrajinske lige momčad koja se dva puta ne pojavi na terenu u zakazano vrijeme bit će izbačena iz lige.

Inače, Karpati su krajem svibnja i početkom lipnja morali odgoditi nekoliko utakmica zbog brojnih slučajeva zaraze koronavirusom u momčadi.

“U četvrtak ćemo održati sastanak Disciplinske komisije na kojoj ćemo donijeti odluku”, izjavio je izvršni direktor Ukrajinskog nogometnog saveza Igor Griščenko.

“Šokirani smo jer nije bilo nikakve naznake za ovakav razvoj događaja. Mislio sam kako će se situacija normalizirati pogotovo jer nismo prekidali s treninzima”, kazao je trener Karpata Roman Sanžar.