Trampa sezone je gotova! Pjanić u Barci, Arthur u Juveu

Nogomet ostalo 29. lip 202012:07 > 12:15
Getty Images/Alessandro Sabattini

Bosanskohercegovački veznjak Miralem Pjanić novi je član Barcelone, a put Torina, iz srca Katalonije stiže Brazilac Arthur.

Ova trampa potvrđena je sinoć, nakon što su i jedan i drugi nogometaš prošla liječničke preglede.

Arthur (23) se jutros na treningu Barcelone obratio svom suigračima da je potpisao petogodišnji ugovor s Juventusom, dok će Pjanić (30) na „Camp Nou” provesti najmanje četiri sezone.

Pjanić je baš četiri sezone igrao za Juventus, a prethodno još pet u Romi. U kompletnom poslu, koji je obavljen na ovaj način zbog financijskog fair-playa, Juventus će platiti Barceloni 10 milijuna više, jer je mladi Artur na tržištu baš za toliko trenutno vrijedniji od 30-godišnjeg Pjanića.

Rano jutros, na ovu temu oglasio se i Maurizio Sarri, trener Juventusa, koji vjeruje da će Pjanić ostati u klubu do kraja sezone, kako bi odigrao sve utakmice i u Ligi prvaka, iako muugovor, kao i mnogim nogometašima u svijetu ističe 30. lipnja.

Alex Caparros, Getty Images Sport

Sigurni smo da će Pjanić ostati kod nas do kraja kolovoza. Dečko je profesionalac, jako inteligentan momak i razumije situaciju, kao što joj se uvijek znao prilagoditi”, rekao je trener Torineza.

Sa druge strane, španjolski mediji smatraju da će Arthur, za razliku od Pjanića u Juventusu, odmah napustiti Barcelonu, jer je nezadovoljan statusom kod trenera Setiena.