Debakl u utakmici odluke: HSV i iduće sezone u 2. ligi

Nogomet ostalo 28. lip 202017:56 > 17:58
Stuart Franklin/Getty Images

Velikan njemačkog nogometa još jednom je podbacio u borbi za povratak u elitni razred njemačkog nogometa i iduće sezone će ponovno nastupati u 2. ligi.

HSV je u posljednjem kolu 2. njemačke lige i odlučujućoj utakmici u borbu za promociju izgubio čak 5:1 od Sandhausena i tako propustio iskoristiti poraz Heidenheima od Arminije. Te dvije momčadi borile su se za treće mjesto koje vodi u doigravanje za prvu ligu protiv Werdera.

Heidenheim je gostovao kod Arminije koja je već osigurala plasman u prvu ligu, no znalo se da će svejedno pred sobom imati i težak zadatak. U HSV-u su računali s time pa su svu koncentraciju uprli u svoj susret, no doživjeli su totalni debakl. Heidenheim je na poluvremenu već gubio 2:0 i HSV-u je bio potreban samo bod, no umjesto toga, primili su pet pogodaka i ostali praznih ruku.

Momčad Dietera Heckinga od prve minute igrala je u grču i s previše pogrešaka, a rasterećeni gosti, željni nadigravanja, postavili su se vrlo ofenzivno i od početka bili bolji. Već u 21. minuti gubili su 2:0, a u 62. se pojavila nada kada je Hunt iz jedanaesterca smanjio na 2:1. Nije to dugo potrajalo, u 83. im je zabio Behrens, a u 89. Engels za 4:1, a za potpunu katastrofu pobrinuo se Dekmeier koji je u trećoj minuti nadoknade pogodio za konačnih 5:1.

U Bundesligu su se izravno plasirali Arminia i Stuttgart koji je sezonu završio teškim porazom 1:4 kod kuće protiv Darmstadta. Heidenheim će igrati play-off za prvu ligu s Werderom, koji je u Bundesligi osvojio 16. mjesto. Prva utakmica doigravanja igra se već u četvrtak u Bremenu, a uzvrat je četiri dana kasnije.