Derbiji u Linzu i Grazu, borba za prvaka u Portugalu

Octavio Passos/Getty Images

Nogomet se polako vraća u cijelom svijetu, a danas na repertoaru imamo zaista bogat program

Sport se definitivno vratio u svim područjima, od nogometa i tenisa pa sve do košarke. Sport Klub vam se  i ovaj tjedan potrudio osigurati sjajne prijenose.

Srijedu započinjemo teniskim turnirom u sklopu Adria Tour u Beogradu, gdje se danas igraju četvrtfinalni mečevi na SK2

Osim toga, imamo i prijenose polufinala danskog i slovenskog Kupa, gdje igraju Aalborg i Aarhus te Sonderjyske i Horsens, odnosno Radomlje i Nafta.

Ali, prave nogometne poslastice nas očekuju u Njemačkoj, Austriji i Portugalu.

Krenimo s njemačkom trećom ligom gdje trenutno čak 11 klubova se bori za ulazak u viši rang tri i pol kola do kraja, a danas na SK4 od 19 sati možete pogledati dvoboj između Chemnitzera i Ingolstadta. Odmah poslije njih na redu su Unterhaching i Braunschweig na SK1 od 20:30 sati, a oba kluba vode žestoku bitku za plasman u viši rang.

Kad smo kod Austrijanaca, od 18:30 sati na SK1 u Linzu LASK dočekuje bečki Rapid. LASK nikako da uhvati kontinuitet, u dva nastavljena kola nije upisao nijednu pobjedu, dok je Rapid izgubio samo od Salzburga. A upravo i Salzburg danas igra u Grazu kod Sturma, a Bikovi su u dva kola zabili čak osam pogodaka, od čega je pola zabilo zambijsko čudo od djeteta, Patson Daka.

I na kraju Portugalci, gdje se osam kola prije kraja vodi grčevita borba za naslov prvaka između Porta i Benfice. Oba kluba imaju po 60 bodova, ali Benfica je bolja zbog gol razlike. Benfica danas ide na iskušenje kod Portimonensea, a taj dvoboj možete pogledati na SK6 od 20:15 sati, dok Porto na svom Dragau traži iskupljenje protiv Maritima nakon prošlotjednog poraza od Famalicaa.