Raiola: Haaland nije otišao u Juve jer bi bio rezerva

Nogomet ostalo 18. svi 202014:33 > 14:36
Pool / Pool

Nakon dva mjeseca pauze prethodnog vikenda nastavljena je Bundesliga, a Erling Haaland je nastavio po starom, te je zabio još jedan gol.

Haaland je u Dortmund stigao početkom ove godine iz Red Bull Salzburga za 20 milijuna eura, te je na 13 utakmica zabio čak 12 golova. Mladi Norvežanin pokazao je da se radi o sjajnom napadaču, te je i za vikend bio strijelac protiv Schalkea.

Na zimu je veliki broj klubova pokazalo interes za Haalanda nakon sjajnih igara koje je pružio u dresu Salzburga u prvom dijelu sezone. Međutim, on je na kraju izabrao Dortmund što je bilo iznenađenje za mnoge.

Nagađalo se tada da ga želi dovesti i Juventus, ali to tog transfera nije došlo. Njegov agent Mino Raiola objasnio je što Haaland nije izabrao Staru damu i to se sigurno neće svidjeti navijačima ovog kluba.

“Zašto Haaland nije otišao u Juventus? Pa zbog toga što bi ga oni poslali u rezervnu momčad“, poručio je Raiola u razgovoru za La Repubblicu.

Alexander Hassenstein / Staff

Haaland u svom ugovoru ima okupnu klauzulu od 75 milijuna eura koja će biti aktivirana na ljeto 2021. godine i nema sumnje da će se mnogi velikani boriti za njegov potpis.