UEFA reagirala nakon Čeferinovih 'prijetnji'

Nogomet ostalo 16. svi 202014:36 > 14:38
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

UEFA je danas reagirala na riječi svog prvog čovjeka, točnije na ono što je preneseno iz posljednjem intervjuu Aleksandra Čeferina. Bile su to "prijetnje" klubovima čija su natjecanja prekinuta.

“Postoji konkretan plan da se završi i europska sezona. Mislim da će većina liga biti u mogućnosti završiti svoje sezone. Oni koji to ne urade, a to bude njihov izbor, morat će ići u kvalifikacije ukoliko žele sudjelovati u sljedećoj sezoni UEFA-inih natjecanja”, navodna je izjava Čeferina koja je objavljena u članku Corriere dello Sporta, a koju je on izrekao u intervjuu za beIN Sports.

Dakle, moglo bi se zaključiti da je Čeferin zaprijetio svim savezima i ligama koji prekinu prvenstva da će njihovi klubovi u europska natjecanja moći samo kroz kvalifikacije, čak iako su do sada imali garantiran direktan plasman za određeni broj pozicija.

UEFA je, međutim, sve demantirala. Europska kuća nogometa ističe da Čeferin nikada nije prijetio kvalifkacijama za eurokupove za klubove koji dolaze iz prekinutih liga.

“Uzimajući u obzir način na koji su neki citati iz intervju za beIN prenseni, UEFA želi istaći da je predsjednik Čeferin rekao da klubovi iz liga koje su već prekinute i dalje trebaju biti spremni za utakmice kvalifikacija za narednu sezonu koje ih očekuju, ali da nije pomenuo niti nagovijestio nikakve promjene procesa pristupa UEFA-inim klupskim natjecanjima”, poručeno je iz UEFA-e.