Bivši klub dužan Biliću isplatiti 15 milijuna dolara!

Nogomet ostalo 14. svi 202012:48 > 12:51
Laurence Griffiths/Getty Images

Slaven Bilić u nekoliko bi dana mogao riješiti svoju egzistenciju do kraja života, i ne samo svoju.

Naime, krovna svjetska nogometna organizacija FIFA presudila je kako njegov bivši klub Al-Ittihad dužan Biliću isplatiti 15 milijuna dolara u roku od idućih mjesec dana.

Bilić je u veljači 2019. dobio otkaz na klupi kluba iz Saudijske Arabije iako mu je ugovor trajao do lipnja 2021. pa mu s obzirom na taj raskid pripada određena odšteta.

Hrvatski stručnjak je Al-Ittihad preuzeo u veljači 2019., a na klupi se zadržao samo pet mjeseci i nije nizao najbolje rezultate pa su vlasnici kluba potjerali njega i njegove suradnike Aljošu Asanovića, Deana Računicu, Marija Tota, Franu Leku, Danila Butorovića, Tončija Gabrića i Ivu Katušića.

Bilić je dobio otkaz nakon poraza od Al-Hilala, koji je tada vodio današnji sportski direktor Dinama Zoran Mamić, koji je dobio priznanje za trenera mjeseca.