Bilić dovodi najskuplje pojačanje u povijesti WBA?

Nogomet ostalo 13. svi 202015:59 > 16:04
Photo by Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

West Bromwich Albion našeg Slavena Bilića blizu je plasmana u Premiership te u klubu ne gube vrijeme nego traže pojačanja za sljedeću sezonu.

Turski “Fanatik” piše da bi Slaven Bilić mogao srušiti klupski rekord dovođenjem Fenerbahčeovog Vedata Muriqija. Hrvat je navodno oduševljen 26-godišnjim Kosovarom koji je u Fenerbahče stigao ove sezone i zabio 15 golova, a ranije je nosio dres Rizespora, Lirije, Teute Durres, Giresunspora i Genclerbirligija.

Cijena je oko 20 milijuna eura pa bi to ujedno bio najveći transfer u povijesti West Bromwich Albiona. Aktualni rekorder je Salomon Rondon kojeg je engleski klub prije pet godina doveo iz Zenita za 17 milijuna eura.

Ranije su turski objavili da Bilić pokušava dovesti Adema Ljajića iz Bešiktaša. Srpski reprezentativac nesretan je u Istanbulu, odbio je smanjenje plaće i želi otići.

Bilić bi 28-godišnjeg veznjaka mogao dobiti za devet milijuna eura, dva i pol više nego što ga je Bešiktaš platio na početku sezone, kada je otkupio ugovor od Torina. Hrvatski trener vodio je Bešiktaš i dobro je upoznat sa situacijom u klubu pa to planira iskoristiti kako bi doveo igrača koji je za Srbiju dosad odigrao 45 nastupa i zabio devet golova.

Bilićeva momčad nalazi se na drugom mjestu engleskog Championshipa te ima velike šanse sljedeće sezone igrati u Premiershipu.