'Ne bih pristao na smanjenje plaće, podržavam igrače'

Nogomet ostalo 24. tra 202013:49 > 13:53
Ross Kinnaird/Getty Images

Veliki broj europskih klubova odlučio je smanjiti plaće nogometašima.

Ekonomija širom svijeta je u velikom padu zbog pandemije koronavirusa, pa su klubovi odlučili zamoliti igrače za smanjnje plaća kako bi što bezbolnije prebolili krizu.

Međutim, ne žele svi nogometaši pristati na smanjenje ugovora. Primjer je  Mesut Ozil koji ne želi da mu se tjedna plaća od 350.000 funti smanji.

U njegovu zaštitu, ali i zaštitu ostalih igrača stao je legendarni veznjak Manchester Uniteda Roy Keane. On tvrdi da ne bi pristao na smanjenje plaće.

“Ne znam kako bih se ja nosio s tim. Igrači trpe veliku kritiku, ali iskreno, ja ne bih pristao na smanjenje plaće da sam u nekom od velikih klubova”, rekao je Keane i nastavio je:

“Nikoga ne treba  zanimati što tko radi sa svojom plaćom. Niko ne bi trebao vjerovati o onom što se piše za to. Također, igrači ne bi trebali biti pod pritiskom klubova. Ljudi imaju ugovore. To je njihova stvar i ideja da im se smanjuju plaće je besmislena. Iznenađuje me što ih dosta ljudi kritizira, a to zapravo nije njihova stvar”, istakao je Keane i zatim je zaključio.

“Veliki klubovi imaju novca i ovo nije fer prema igračima. Ipak, sve je do njih. Možda onaj s punom plaćom može biti najdarežljivija osoba na planetu. Na strani sam igrača”, poručio je legendarni Keane.

Charles McQuillan, Getty Images