Bruggeu oduzet naslov! Belgijska liga se nastavlja?

Nogomet ostalo 21. tra 202013:54 > 13:58
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Belgijska vlada bi u petak trebala donijeti nove smjernice vezane za priredbe na otvorenom nakon čega će biti jasnije hoće li se moći nastaviti i nogometno prvenstvo.

Belgijska nogometna liga poništila je svoju odluku od 25. ožujka prema kojoj se tamošnje prvenstvo neće nastaviti te proglasila Club Brugge prvakom, već će u ponedjeljak održati novu skupštinu.

Europski nogometni savez (UEFA) protivi se preuranjenim odlukama o završetku aktualne sezone prekinute zbog pandemije koronavirusa te je zaprijetio onim zemljama koje donesu takvu odluku kako njihovi klubovi neće imati pravo nastupa u eurokupovima sljedeće sezone.