Serie A mora prihvatiti američki model poslovanja

Nogomet ostalo 12. tra 20208:14 > 8:20
Gett Images

Slavni talijanski nogometaš savjetuje Serie A što nakon korone

Alessandra Del Piera stanka u Serie A zbog koronavirusa navela je na savjetovanje da se krene u budućnosti u drugom smjeru. Slavni talijanski nogomtaš za Gazzetu delo Sport rekao je da bi vođenje klubova u Italiji trebalo okrenuti američkom modelu.

“Nema više skrivanja. Svi proživljavamo vrijeme u kojem ćemo se iz temelja promijeniti. Situacija u Americi je slična onoj koju smo ranije gledali u Italiji. Prvo su podcijenili situaciju, a sada imaju krizu”, rekao je Del Piero.

“Ne možemo predvidjeti što će se dogoditi, trenutno se nalazimo na potpuno nepoznatom teritoriju. Juventus ima malu prednost nakon nastavka lige zbog kvalitete svoje momčadi, ali ništa nije sigurno”, rekao je Del Piero.

“Ne znam što će se dogoditi, ali više nema skrivanja. Moramo promisliti o tome kako iz ovog možemo izaći bolji i organiziraniji. Mislim da će se morati mijenjati način na koji klubovi posluju i količina novca koja se vrti u nogometu. Talijanski nogomet bi se trebao okrenuti američkom modelu gdje se sportom upravlja kao showom. Moramo srezati razna ograničenja i pobrinuti se za dizanje imidža lige”, kazao je.