Van Gaal oštro po Ajaxu: Koriste situaciju!

Nogomet ostalo 5. tra 202020:58 > 21:03
Laurence Griffiths/Getty Images

Nekadašnji trener Ajaxa Louis Van Gaal žestoko je optužio svoj bivši klub i aktualnu upravu da koriste krizu...

Tehnički direktor Ajaxa Marc Overmars tražio je da sezona Eredivisie bude završena zbog pandemije virusa. Ajax je trenutno prvi na ljestvici, ali samo zbog bolje gol razlike u odnosu na AZ Alkmaar koji ima isti bodovni saldo.

– Uspoređujem priopćenja nogometnog saveza Nizozemske i Uefe s izjavama američkog predsjednika Donalda Trumpa prije tjedan dana kad je mislio da je ekonomija bitnija od virusa – kazao je Marc Overmars nizozemskom Telegrafu.

Bivša zvezda Ajaxa, Arsenala i Barce tada je kritizirala KNVB (savez) zbog toga što je imao namjeru završiti prvenstvo, a slične poruke i dalje stižu iz Uefe.

Ako bi se ustanovilo da je koronavirus pobijeđen, prvi morate završiti aktualnu sezonu. Sport postoji kako bismo našli pobjednika, a ne da bismo rekli da nakon 25 utakmica sječemo sezone i Ajax je prvak. Međutim dok vlada još uvijek sluša stručnjake, neki nogmetni klubovi tvrde da se nije moguće igrati – Ajax prvi. Klubovi pogrešno koriste ovu krizu za svoju dobit i daju javne izjave o zdravlju. Ja sam čovjek koji to ne može podnijeti – gunđao je Van Gaal.

Osim toga, poručio je da se nogomet može igrati i tijekom lipnja i srpnja te da je odgoda Eura omogućila završetak domaćih natjecanja.