Rooney: To se treba rješavati od slučaja do slučaja

Ross Kinnaird/Getty Images

Igračima Premier lige i ostalih engleskih klubova je u subotu na sastanku predloženo da pristanu na zarade za 30 posto manje. Wayne Rooney kaže da je sramota što u ovoj situaciji igrači ne mogu pobijediti.

Nogometaš Newcastlea Danny Rose je ranije rekao da su igrači stjerani uz zid poslije prijedloga da im plaće tijekom pauze u Premier ligi, koja je izazvana pandemijom koronavirusa, budu smanjene. Slično sada tvrdi i igrač Derbyja Wayne Rooney.

“Zašto su nogometaši odjednom žrvteni jarci? Premier liga je samo objavila svoj prijedlog i to pojačava pritisak na igrače koji su u tom trenutku u situaciji u kojoj ne mogu pobijediti. Čak i ako igrači dođu i kažu da ne mogu pristati ili ne žele smanjiti sebi plaću za 30 posto, čak iako su to stvarni razlozi koji će nekoga financijski uništiti, opet će se sve predstaviti da bogati igrači odbijaju smanjenje plaća“, napisao je Rooney u svojoj kolumni za Sunday Times.

Meni je to čudno jer svaka druga odluka je bila donesena iza zatvorenih vrata, a ova je bila objavljena javno. Zbog čega? Osjećaj je kao da hoće posramiti igraće i da ih stjeraju u kut“.

Wayne smatra da bi trebalo da se o plaćama odlučuje od slučaja do slučaja i da nije logično da svima budu smanjene za isti postotak.

Sramota je šta se događalo u prethodnim danima. Shvaćam da su igrači dobro plaćeni i da bi se mogli odreći novca. Ali to bi trebalo da se rješava od slučaja do slučaja. Klubovi trebaju razgovarati sa svakim od igrača i da objasne koliko je potrebno da se preživi i igrači bi to prihvatili. Neki igrač bi rekao da si može priuštiti smanjenje za 30 posto, a neki bi si mogao priuštiti smanjenje za pet posto. Ja ne bih imao problem da neki od nas daju više. Kako god da gledate baš smo lake mete. Polovica naših plaća već ide porezniku. To je novac koji ide vladi i to je novac koji je već u zdravstvenom sustavu“, poručio je bivši igrač Evertona i Manchester Uniteda.