LJUDINA! Fascinantni Kompany spašava klub od raspada!

Nogomet ostalo 31. ožu 202018:47 > 18:52
Nathan Stirk/Getty Images

Vincent Kompany prošao je puno toga u svojoj karijeri, a sad je u ulozi trenera-igrača u Anderlechtu, kojeg će pokušati spasiti od raspada

Epidemija novog koronavirusa širom Europe bi mogla zadati belgijskom velikanu udarac od kojeg će se teško oporaviti.

Anderlecht trpi velike financijske gubitke, postoji čak strah i od bankrota, što se nedavno dogodilo slovačkoj Žilini.

Klub se odlučio na rezanje plaća i troškova gdje god je to moguće, ali igrači belgijskog velikana nisu sretni zbog te odluke. Štoviše, oni ne prihvataju da im se oduzmu mjesečna primanja.

Iskusni Vincent Kompany, koji je u Anderlechtu u ulozi trenera i igrača, odlučio je suigračima ponuditi sav iznos koji bi im prethodno čelništvo kluba oduzelo s ciljem smanjenja troškova.

Kompany, koji je dugo godina igrao u Manchester Cityja, a od ljeta je ponovo u Anderlechtu, na ovaj način želi  osigurati da ekipa Anderlechta ostane na okupu jer je jasno da bi većina otišla u slučaju da im klub skreše plaće.

Dean Mouhtaropoulos / Staff