Jake lige dobivaju veliku konkurenciju?

Gett Images

Nogometni svijet bi mogao postati bogatiji za još jednu ligu

Teško je parirati mnogim jakim ligama kao što su Premiership, La Liga, Serie A, Bundesliga te Ligue 1. No, kako stvari stoje mogli bi uskoro dobiti konkurenciju, odnosno BeNe liga.

Naime, ligu bi činili predstavnici klubova iz Belgije i Nizozemske, ali samo za one odabrane, odnosno najbolje klubove poput Ajaxa, PSV-a, Feyenoorda, Club Bruggea, Genka i slično.

Iskreno ja sam za stvaranje BeNe lige. Svi žele da igraju što više jakih utakmica na najvećoj razini. To momčad čini boljim. Veliki nizozemski klubovi ponekad igraju s puno slabijim. Svake sezone je puno takvih utakmica’ – rekao je Robin van Persie, koji trenutno radi s napadačima u Feyenoordu.

Ideja je da se u BeNe ligi natječe 18 klubova, deset iz Nizozemske i osam iz Belgije. Iz prvenstva bi ispadali najslabije plasirane momčadi iz dvije zemlje, dok bi promociju izborili osvajači lokalnih prvenstava.