TRANSFER ROK: Can u Dortmundu, Barca dovela Brazilca

Nogomet ostalo 31. sij 20208:43 > 8:51
Denis Doyle, Getty Images Sport

Ušli smo u zadnji dan zimskog prijelaznog roka i po dobrom starom običaju, očekujemo kaos do ponoći, kad klubovima diljem Europe ističe period u kojem mogu trgovati igračima

Novi igrač stigao u katalonskog velikana

Barcelona je službeno dovela Matheusa Fernandesa iz Palmeirasa. Platit će ga sedam milijuna eura plus tri kroz bonuse.

Flamengo sve iznenadio, doveo Turana

Iznenađenje u Brazilu, gdje tamošnji mediji javljaju kako je novi igrač Flamenga postao Turčin Arda Turan, koji je ranije nastupao za Barcelonu, Bašakšehir, Galatasaray i Atletico.

Benković u Championshipu?

Kako javljaju engleski mediji, Leicester je zainteresiran posuditi Filipa Benkovića, a kao najveće opcije spominju se dvije momčadi iz Championshipa, Bristol City i Middlesborough.

Napadač Norwicha na Old Traffordu?

Manchester United na svoj popis napadača od kojih bi jednog htjeli dovesti u ovom prijelaznom roku dodao je Teemua Pukkija i Driesa Mertensa.

Rijeka nastavlja prodavati

Ponajbolji igrač RIjeke iz prošle sezone odlazi u Poljsku. Više OVDJE

Vidi dolazi bivša velika zvijezda

Ofanzivac iz Gane Kevin-Prince Boateng odlazi iz Fiorentine posljednjeg dana zimskog prelaznog roka, prenosi Sky Sport.

Boateng je u Firencu stigao prije samo nekoliko mjeseci iz Sassuoloa, ali nije zadovoljio klupske čelnike i otići će na šestomjesečnu posudbu u Bešiktaš našem Domagoju Vidi.

Turski klub dogovorio je sve uslove s italijanskom ekipom i dovest će Boatenga na posudbu s opcijom otkupa ugovora na kraju sezone. Boateng je ove sezone upisao 14 utakmica u Seriji A i postgao jedan pogodak.

Kalinić traži spas u Francuskoj?

Talijani pišu da bi Nikola Kalinić mogao iz Rome u Monaco. “Kalinić se nije nametnuo i trener traži drugo rješenje”, pišu portali, a Roma traži kvalitetniju zamjenu za Edina Džeku.

Arsenal doveo desnog beka

Portugalski desni bek Cedric Soares stigao je na posudbu u Arsenal iz Southamptona. Ovaj 28-godišnjak igrao je dosad za Sporting Lisabon, Academicu i Inter, a za Portugal ima 33 nastupa i jedan gol.

Atletico pojačao ofenzivu!

Diego Simeone uspio je vratiti belgijsku zvijezdu nakon dvije godine u Kini. VIŠE OVDJE

Pjaca pred potpisom

Marko Pjaca stigao je na liječničke preglede u Bruxelles gdje bi trebao potpisati za Anderlecht. Prema informacijama iz Italije i Belgije, riječ je o šestomjesečnoj posudbi iz Juventusa.

Leicester šalje Benkovića na posudbu

Filip Benković će drugi dio sezone igrati ne u Premier League nego u Championshipu.

Kako javlja Daily Telegraph, Leicester će dopustiti hrvatskom stoperu da ode na posudbu u Bristol City.

Naš bi stoper novoj momčadi trebao pomoći u – lovu na Premiership. Bristol drži šesto mjesto koje vodi u doigravanje za Premiership, a ima šest bodova od Bilićevog West Broma koji je drugi.

Bale se ipak vraća u Tottenham?

U Tottenhamu se posljednjeg dana zimskog prijelaznog roka vide samo nasmijana lica jer, kako javlja londonski Times, predsjednik Daniel Levy ranim je jutrom otputovao u Madrid

Levy iz Reala vraća – Garetha Balea! Times prenosi kako su u Tottenhamu uvjereni da će nakon ozljede Harryja Kanea i gubitka Christiana Eriksena (otišao u Inter) sa Baleovim povratkom Mourinhovoj momčadi i kompletnom ozračju oko kluba dati novi, silno pozitivni zamah.

Bale je 2013. iz Tottenhama u Real otišao za tada rekordnih 101.000.000 eura, a ugovor s Madridom veže ga do ljeta 2022. godine.

Barca nastavlja ofenzivu na tržištu

Brazilski mediji pišu da će Barcelona danas završiti transfer 21-godišnjeg veznjaka Matheusa Fernandesa iz Palmeirasa. Platit će ga sedam milijuna eura i nakon što odradi liječničke preglede otići će na posudbu u Valladolid.

I Ajax traži pojačanja u Brazilu

Ajax pokušava dovesti brazilsku senzaciju iz Sao Paula, 19-godišnjeg Antonyja. Iza njega je tek jedna profesionalna sezona i cijeni ga se na oko 25 milijuna eura, igra na ofenzivnim pozicijama i smatra ga se jednim od najvećih brazilskih talenata današnjice.

Emre Can na korak do Borussije

Njemački veznjak Emre Can doputovao je u Dortmund gdje mu preostaje samo liječnički pregled kako bi potpisao ugovor s njemačkim velikanom. Vrijenost transfera navodno se kreće oko 30 milijuna eura.

Ceballos ostaje u Londonu

Dani Ceballos ostaje u Arsenalu. Iako su počele kružiti glasine da Španjolac želi otići iz Arsenala nakon samo šest mjeseci posudbe iz svog Real Madrida, od toga neće biti ništa. Mikel Arteta i dalje će moći računati na njegove usluge.

Willian Jose preskup za Spurse

SKY Sports piše da Tottenham želi Brazilca Williana Josea iz Real Sociedada, no Španjolci traže više od 25 milijuna eura. Navodno su ga prethodno ponudili sami Manchester Unitedu, no Crveni vragovi nisu bili pretjerano zainteresirani. Mourinho pak ne želi dati 25 milijuna eura, no nešto će morati poduzeti jer Harryja Kanea vjerojatno nema do kraja ove sezone. Ovu prvu spometnu opciju s Unitedom još uvijek držimo na oku.

Dinamo je navodno imao pregršt ponuda za jednog igrača iz omladinskog pogona, no svi velikani dobili su odbijenicu. Više OVDJE.

Još sinoć je, podsjetimo, Barcelona pronašla zamjenu za Luisa Suarezam, barem tako piše portugalski Record. Njegovo ime je Francisco Trincao (20). Riječ je o napadaču Brage kojeg su portugalski mediji prozvali “novim Ronaldom”. Barcelona ga je platila 30 milijuna eura.