Real se namučio kod trećeligaša za prolaz u Kupu

Nogomet ostalo 22. sij 202023:01 > 23:07
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Španjolski trećeligaš Unionistas de Salamanca je večeras na svom stadionu ugostio Real Madrid u susretu 1/16 finala Kupa Kralja. Real je uspio slaviti pobjedu rezultatom 1:3 i proći u osminu finala.

Na prvo uzbuđenje se čekalo do 18. minute, a tada je Real i poveo. Lopta je došla do Garetha Balea koji je iz blizine, uz pomoć jednog igrača domaćih od kojeg se lopta odbila, pogodio za 0:1.

Povezano

Imali su potom i domaći jednu dobru šansu, da bi pred njihovim golom ponovo bilo jako opasno u 37. minuti. Tada je, međutim, greda zaustavila udarac Jamesa Rodrigueza. Prijetio je Real i na otvaranju drugog poluvremena, ali nije uspio povisiti svoju prednost, da bi Unionistas u 57. minuti stigao do poravnanja.

Traljavo je reagovala obrana Reala, pa je loptu povukao Romero Morillo i na kraju postigao sjajan gol za 1:1. Ipak, samo pet minuta kasnije Real stiže do novog vodstva. Rezerva Diaz je šutirao a stoper domaćih Gongora je loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Dobru šansu za novo izjednačenje imali su domaći u 79. minuti preko Carlosa de la Nave, ali je Areola obranio njegov pokušaj.

U 85. minuti se Diaz mogao upisati u strijelce, ali je pogodio stativu. Ipak, to mu je pošlo za rukom u sudačkoj nadoknadi kada je postavio konačnih 1:3. Tako su Kraljevi prošli u osminu finala Kupa Kralja.