Velika tradicija nastavljena između dva kluba iz Walesa

Dan Mullan/Getty Images

27. kolo Championshipa donijelo je dvoboj između Cardiffa i Swanseaja, no utakmica je imala veliki značaj

27. kolo engleske druge lige, popularni Championship, donijelo je veliki južni velški derbi između Cardiffa i Swanseaja.

Nažalost po navijačima, utakmica je završena bez pogodaka, iako je bilo otvoreno s obje strane, Swansea je uputio 14 udaraca u okvir gola, dok je Cardiff zapucao 12 puta na protivnički gol.

No na stranu ovaj rezultat, ono što je najviše zanimljivo, derbi Walesa postoji 108 godina, ali se još nikad u povijesti nije dogodilo da jedan klub pobijedi u obje utakmice u sezoni. Cardiff je do sada u 109 utakmica slavio 44 puta, Swansea 36, uz 28 remija.

Inače, Swansea drži sedmo mjesto nakon ovog dvoboja sa 42 boda te se bori za prvih šest pozicija za potencijalni ulazak u Premiership, dok s druge strane Cardiff je 12. sa četiri boda manje od Swanseaja.