Bivši trener Bilićevog kluba seli u Nizozemsku

Nogomet ostalo 24. pro 201916:37 > 16:45
Matthew Lewis / Stringer

Bivši trener West Bromwich Albiona, Alan Pardew pronašo je novi posao godinu i pol dana nakon što je dobio otkaz u engleskom drugoligašu.

Nekadašnji trener Newcastle Uniteda, a posljednje West Bromwich Albiona, Alan Pardew nakon godinu i pol dana vraća se na klupu.

Englez je preuzeo trenersku poziciju u nizozemskom prvoligašu Ado Den Haagu. Posljednjih 18 mjeseci Pardew se bavio novinarskim poslom kao stručni komentator na televiziji. Proteklih mjeseci spominjao se kao moguća opcija za klupu Stoke Cityja, a čak je bio kandidat za klupu reprezentacije Sjeverne Irske.

Prelazak u Ado Den Haag bit će prepun izazova za 58-godišnjeg trenera, nizozemski klub trenutno je pretposljednji u Eredivisie s trinaest bodova, tri boda udaljen od zone spasa. U Nizozemskoj je u tijeku blagdanska pauza, prvenstvo se nastavlja 19. siječnja, a prva utakmica Pardewa na klupi novog kluba bit će protiv Waalwijka.