Skandal u Njemačkoj- igrač lažnog imena i godina

Nogomet ostalo 14. pro 201920:26 > 20:32
Stuart Franklin/Getty Images

U Njemačkoj nije prvi put da se sumnja u identitet nogometaša, ali u ovako uglednom klubu je rijetkost

Zbog nogometaša po imenu Silas Wamangituka mogao bi izbiti veliki skandal u Njemačkoj.

U pitanju je nogometaš Stuttgarta koji je na Mercedes-Benz Arenu stigao za osam milijuna eura iz Paris FC-a, a ovih dana mediji o njemu bruje jer su se pojavile optužbe da je – lažirao identitet.

Priča je to koja na prvu djeluje bizarno, no ugledni L’Equipe tvrdi kako je Silas Wamangituka zapravo zove Silas MvumpaKatompa i da je godinu dana stariji nego što mu stoji u losobnim dokumentima (20).

Pisanja uglednog lista potvrdio je i klub iz Konga Etancheite za koji je navodno Wamangituka igrao prije nego što je počeo profesionalnu karijeru u Paris FC-u, a zbog dvojbi oko identiteta je ljetos, navodi se, nekoliko francuskih klubova odustalo od angažiranja spomenutog igrača.

‘Prilikom potpisivanja ugovora početkom 2018. posjedovao je putovnicu na sadašnje ime, a schengensku vizu je u lipnju 2017. godine zatražio pod imenom Silas Mvumpa Katompa’, piše L’Equipe.

U Stuttgartu, s druge strane, nisu zabrinuti.

‘Za nas nema nikakve sumnje, pokušavamo mu pomoći koliko god možemo. Silas je vrlo rezerviran, šutljiv, radi i ne obazire se na takve priče’, izjavio je trener ‘Švaba’ Tim Walter.

Nije ovo prvi slučaj da se u njemačkoj ‘Zweiti’ sumnja na identitet mladihnogometaša iz Afrike. Bakery Jatta iz HSV-a je također prozivan za krađu identiteta.