Infantino i Perez 'kuhaju' natjecanje za bogate klubove

Nogomet ostalo 6. pro 201914:03 > 14:11
Philipp Schmidli/Getty Images

Predsjednik UEFA-e Aleksandar Čeferin burno je reagirao na vijest o navodnom sastanku Florentina Pereza i Giannija Infantina.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

New York Times donosi priču o navodnom sastanku predsjednika Real Madrida Florentina Pereza i prvog čovjeka FIFA-e Giannija Infantina.

Prema navodima njujorškog lista, Perez i Infantino razgovarali su o mogućem osnivanju nogometne Superlige i napuštanju sistema Lige prvaka

Priča o Superligi nije nova. I ranije je bilo priča o osnivanju natjecanja u kome bi se nadmetali najbolji i najbogatiji klubovi mahom iz Engleske, Španjolske, Njemačke, Francuske i Italije.

Perezovo je uvjerenje da bi na taj način najveći klubovi češće igrali međusobno što bi vjerojatno dupliralo njihovu ionako visoku godišnju zaradu.

Čeferin je prilično burno reagirao na informaciju o ovom navodnom sastanku.

“Čitao sam o tome u avionu. Ako je vjerovati ovim izvještajima, ovi prijedlozi dolaze od jednog predsjednika kluba (ne vlasnika) i jednog nogometnog administratora. Teško je zamisliti sebičniju i egoističniju šemu od ove”, rekao je Čeferin, a prenose britanski mediji.

“To bi uništilo nogomet u cijelom svijetu kako za igrače, tako i za navijače i za sve one koji su na bilo koji način povezani sa nogometom. I sve to samo zbog interesa malog broja ljudi”, dodao je predsjednik UEFA-e koji vjeruje da bi ova ideja naišla na veliki otpor te ne bi mogla biti sprovedena u djelo.

“Srećom, još uvijek ima dovoljno zdravog razuma među ljudima u nogometu da bi se ovako sumanut prijedlog mogao realizirati. Iskreno, ovo je toliko nategnuto da ne mogu vjerovati da to netko zaista predlaže”, dodao je Čeferin.