Kakva radost, Štimac do boda u 93. minuti!

Nogomet ostalo 14. stu 201916:57 > 17:04
Michael Steele / Staff

U utakmici drugog kruga azijskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine, nogometna reprezentacija Indije gostovala je kod Afganistana!

Štimčeve trupe dohvatile su bod u posljednjim trenucima utakmice, u 93. minuti sudačke nadoknade vremena, kada je strijela za konačnih 1:1 bio Seminlen, nogometaš kojeg ste tijekom dvije sezone prenošenja Indijske superlige mogli upoznavati u programu Sportkluba!

Afganistanci su dugo vodili nakon što su poveli na sličan način, pogotkom u nadoknadi prvog poluvremena. Tada je strijelac bio Nazary.

Utakmica je igrana u glavnom gradu Tadžikistana, Dušanbeu, gdje je bilo vrlo hladno vrijeme, a teren prekriven umjetnom travom. Afganistan je vrlo težak protivnik na tom terenu, što je potvrdio i pobjedom protiv Bangladeša u sklopu ovih kvalifikacija, dok npr. Indija tog istog protivnika nije uspjela svladati na svom terenu.

Momčad koju vodi Igor Štimac tako je i dalje bez pobjede nakon 4 odigrane utakmice s tri prikupljena boda i kao takva drži pretposljednje mjesto skupine E. Za plasman u sljedeću fazu kvalifikacija potrebno je ostvariti plasman među dvije najbolje momčadi, na samom vrhu trenutno je Katar, a slijedi Oman.