Ajax zove legendu Bayerna: "Samo nas treba nazvati"

Nogomet ostalo 17. lis 201910:17 > 10:20
Getty Images

Njemački reprezentativac Thomas Muller nedavno je javno rekao danije zadovoljan svojim statusom u Bayernu i da će najvjerovatnije napustiti ovaj klub.

Muller je ponikao u dresu minhenskog kluba, a za prvi tim ovaj 30-godišnjak debitirao je 2008. godine. Veoma brzo se izborio i za mjesto u reprezentaciji Njemačke, a na Mundijalu 2010. godine proglašen je za najboljeg mladog igrača.

Već 12 godina Muller je standardni član Bayerna s kojim je osvojio sve što je mogao, ali njegov status u ekipi se itekako promijenio nakon dolaska Nike Kovača.

Muller sada više utakmice gleda s klupe za rezervne igrače što mu se nikako ne sviđa, te je javno poručio da nije sretan svojim statusom u ekipi i da postoji mogućnost da već u siječnju potraži novi klub.

Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Interes za Mullera ekspresno je pokazao Ajax koji ga je spreman dovesti već početkom 2020. godine. Direktor nizozemskog kluba Marc Overmars poručio je da Muller ima mjesta u ekipi Ajaxa.

Dovoljno je da me Muller samo nazove. On je uvijek dobrodošao da dođe u Ajax. On je DNA ekipe Bayerna i naravno da bismo se radovali da imamo takvog igrača“, poručio je Overmars.

Muller je prethodnih sezona odbio mnoge klubove koji su za njega nudili čak 100 milijuna eura, a na kraju sigurno nije ni sanjao da će biti otpisan u klubu u kojem je proveo cijelu dosadašnju karijeru.