Je li moguće? Gazda PSG-a kupuje klub iz Championshipa!

Nogomet ostalo 14. lis 201921:35 > 21:38
Getty Image/ Dean Mouhtaropoulos / Staff

Nasser Al-Khelaifi poslao je službenu ponudu za kupnju jednog od najboljih klubova drugog razreda engleskog nogometa.

Leeds United prošle je sezone bio vrlo blizu izravnog plasmana u Premier ligu, no posustali su u završnici sezone. Novu godinu ponovno su sjajno započeli, nalaze se na drugom mjestu Championshipa iza West Bromwicha.

Međutim, nekadašnji polufinalist Lige prvaka mogao bi u nastavku sezone, a posebno u budućnosti postati klub s najvećim ambicijama, svakako daleko većim nego od trenutke borbe za jednostavan plasman u Premiership. Naime, aktualni vlasnik Leedsa, Talijan Andrea Radrizzani već mjesecima prikuplja ponude za prodaju kluba, a sam će priznati kako je izbor sveo na tri jaka financijska konglomerata. Ne postoji puno veći od onog čiji je šef aktualni vlasnik PSG-a, Nasser Al-Khelaifi.

Postoji jasna opcija prodaje kluba tvrtki koju vodi Nasser Al-Khelaifi. Jako sam dobro upoznat s njegovim mogućnostima, poznajemo se dugo vremena. Njegova kompanija posjeduje financijske resurse koje bi Leeds United mogle lansirati u borbu s najjačim premijerligaškim klubovima, mislim da bi to bila sjajna stvar za navijače ovog kluba koji se zaslužuje vratiti na najvišu razinu.’

Ipak, Radrizzani najavljuje kako je primio znatan broj ponuda te će dobro razmisliti koju prihvatiti.

Primili smo više od 20 ponuda za kupnju kluba, potragu za kupcem ograničio sam na tri opcije. Želimo klubu najbolje, ali smo isto tako svjesni kako bi ponude bile daleko veće da je riječ o momčadi iz Premier lige.’