Mislili ste da je otišao Eto'o? Provjerite još jednom..

Nogomet ostalo 14. ruj 201914:05 > 14:14
Giuseppe Bellini / Stringer

Samuel Eto'o jedna je od najvećih legendi afričkog nogometa, a tekućeg se tjedna oprostio od velike nogometne karijere.

Samuel Eto’o igrao je za čitav niz velikih klubova od Reala i Barcelone, preko Intera i Chelseaja, ukupno je nosio dres čak trinaest klubova, a posljednje je igrao u Kataru.

S 38 godina na leđima odlučio se oprostiti od nogometa koncem prošle sezone, a opravdano u Kamerunu su se zapitali tko će biti nova velika zvijezda tamošnjeg nogometa, nositelj reprezentacije u budućnosti. Odgovor ili protupitanje jest, zašto ne Eto’o?

Naravno, ne odnosi se to pitanje na Samuela, već na njegovog sina Etiennea koji polako postaje relevantan igrač u juniorskoj momčadi Mallorce, kluba gdje se Samuel probio i kasnije postao klasan napadač. Etienne je kapetan momčadi Mallorce do 17 godina starosti, a u istom uzrastu uvršten je na popis igrača koji će zastupati Kamerun na predstojećem Svjetskom prvenstvu u tom uzrastu. Prvenstvo će se idućeg mjeseca održati u Brazilu, a mladi Kamerunci igrat će u skupini sa Argentinom, Španjolskom i Tadžikistanom.

Mladi Etienne posjeduje i španjolsku putovnicu stoga poziv među 17-godišnjake Kameruna nužno neće značiti da će tamo nastaviti i seniorsku karijeru.