Mavrović: Ukrajina je ključ, a polufinale je naš san!

HNS

Hrvatska Futsal U-19 reprezentacija danas u Rigi (14 sati, Sportklub 4) igra prvu utakmicu Eura protiv Španjolske

Hrvatska futsal U-19 reprezentacija ima tu čast da nastupi nas prvom Europskom malonogometnom prvenstvu. Naime, od danas do sljedeće subote osam reprezentacija nastupit će na završnom turniru. Uefa je odlučila da se i u ovom uzrastu igra završnica Eura, te na taj način potvrdila koliko je futsal važan u Uefinoj obitelji. Uoči odlasak u Rigu, Marinko Mavrović, izbornik ‘kockastih’ otkrio je svoje želje, ciljeve na ovom Euru.

– Prije svega mogu biti ponosan što je Hrvatska na Euru. U kvalifikacijama je bilo 37 reprezentacija, mi smo u našoj skupini u Karlovcu izbacili favoriziranu Italiju, Slovačku i Englesku. Nitko nas nije vidio na Euru i stoga je ovaj rezultat vrijedniji.

Hrvatska igra u skupini sa Španjolskom (danas, 14 sati, Sportklub 4), Ukrajinom i Nizozemskom.
– Šteta što prvi dan igramo protiv Španjolaca koji su favorit naše skupine. Težak suparnik, ali dobro, vidjet ćemo gdje se nalazimo u ovom trenutku. Prije ćemo pogledati Ukrajinu i Nizozemski u vidjeti s kojim su igračima stigli i kako izgledaju.

Gdje je tu naša reprezentacija?
– Moj san je polufinale. Ključna će utakmica biti Ukrajina, vjerujem da je Nizozemska ipak slabija.

U drugoj skupini su Latvija, Poljska, Portugal i Rusija.
– Tamo su Portugal i Rusija favoriti za polufinale. No, za nas je velika stvar da smo u Rigi, a vrlo je pohvalno da Sportklub prenosi Futsal – zaključio je Mavrović.

Za Hrvatsku će igrati: Nikola Čizmić (Split), Filip Radaj (Crnica), Josip Jurlina, Jakov Hrstić, Vicko Radić, Toni Rendić, Božo Sučić (svi Split), Dominik Cvišić i Mateo Mužar (Futsal Dinamo), Fran Vukelić i Antonijo Papac (Uspinjača Gimka), Duje Dragun (Aurelia), Jakov Mudronja (Heroji 2007), Filip Petrušić (Osijek Kleme)

Kompletan turnir možete gledati na Sportklubu.