Pregovarao s Dinamom, pa potpisao za Partizan!

Aleksandar Dimitrijevic/EuroFootball/Getty Images

Bivši nogometaš Liverpoola Lazar Marković vratio se u klub u kojem je odigrao prve seniorske minute - Partizan.

Marković se poslije šest godina vraća u klub iz Humske, a dogovor je postignut svega nekoliko sati pred završetak prijelaznog roka u Europi. Dvije strane su dogovorile suradnju do 2022. godine.

Marković je 2006. iz čačanskog Borca, sa svega 12 godina došao u Partizan, i prošao je sve mlađe kategorije prije nego što je 2011. debitirao u seniorskoj momčadi.

U ljeto 2013. preselio se u Benficu, a odlične igre preporučile su ga Liverpoolu u koji je otišao samo godinu dana kasnije za 20 milijuna funti.

Bivši reprezentativac Srbije nije se naigrao u dresu Redsa i odigrao je samo 19 utakmica za momčad s Anfielda uz dva postignuta gola. U međuvremenu je bio na posudbama u Fenerbahčeu, Sportingu, Hullu i Anderlechtu, da bi 31. siječnja ove godine kao slobodan igrač potpisao ugovor s Fulhamom.

Engleski klub je iz Premier lige ispao u Championship, a Marković je do danas imao status slobodnog nogometaša.

Ovog ljeta pregovarao je između ostalih i s Dinamom, no do suradnje nije došlo.