Prazne tribine u derbiju, a privedena 64 navijača

Nizozemska 19. pro 202122:34 > 22:36 0 komentara
VI ANP ANP IV 442240834

U derbiju 17. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je u Rotterdamu pred praznim tribinama pobijedio Feyenoord s 2:0, a u neredima oko De Klassiekera policija je privela 64 osobe.

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa, Ajax je slavio s 2:0 upisavši šestu uzastopnu pobjedu protiv najvećeg rivala.

Gosti su poveli u 44. minuti nakon autogola Marcosa Senesija, a pobjedu Kopljanika potvrdio je Dušan Tadić iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Premda na tribinama nije bilo navijača zbog epidemioloških razloga, oko stadiona De Kuip je došlo do nereda, a policija je privekla 64 osobe.

Većina uhićenja izvršena je prije utakmice, kada su domaći navijači pokušali napasti autobus s igračima Ajaxa. Izgrednici su napali autobus i policiju bakljama, bocama i dimnim bombama, pa je policija morala upotrijebiti vodeni top.

Prema nizozemskoj novinskoj agenciji ANP u izgredima je sudjelovalo oko 150 navijača.

Incidenata je bilo je i u Leeuwardenu gdje su snage odmjerili lokalni klubovi Cambur i Heerenveen, a slavili su gosti s 2:1. Policija je uhitila deset osoba zbog bakljade i vatrometa.

Na vrhu ljestvice nizozemskog prvenstva nalazi se PSV Eindhovena koji je na gostovanju pobijedio Waalwijk s 4:1.

Momčad iz Eindhovena vodi sa 40 bodova, Ajax ima 39, dok je Feyenoord treći sa 36 bodova.