VIDEO Feyenoord usred Eindhovena razmontirao PSV

Nizozemska 19. ruj 202116:45 > 18:36

Derbi utakmica petog kola Eredivisie nije donio nimalo neizvjesnosti – roterdamski Feyenoord je na gostovanju kod PSV-a u Eindhovenu slavio rezultatom 4:0 (1:0) i tako prekinuo seriju domaćina od četiri uvodne pobjede.

Gosti su ovim trijumfom izjednačili najveću pobjedu u povijesti nad velikim rivalom – rezultatom 4:0 slavio je Feyenoord u prošlosti još 1965. i 1989. godine.

Poveli su gosti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena – strijelac u 45+1. minuti bio je kapetan ekipe, veznjak Jens Tornstra poslije asistencije Norvežanina Markusa Pedersena.

U 71. minuti bilo je 2:0, a gol je postigao Bryan Linsen, koji je u igru ušao tek dva minuta ranije. Asistirao mu je Kolumbijac Luis Sinistera. U 85. minuti ponovo pogađa Tornstra i najavljuje pravu katastrofu domaćih, a konačnih, rekordnih, 4:0 postavlja Nigerijac Cryil Desers, koji je i asistirao kod trećeg gola.

Bio je ovo prvi meč za PSV od starta sezone na kojem nisu slavili, pa sada imaju 12 bodova iz pet kola i u sljedećoj rundi gostuju Goo Ahead Eaglesima. Feyenoord poslije uvjerljive pobjede ima devet bodova i sa optimizmom dočekuje Heerenveen u sljedećem kolu.