Ajax dijeli trofej s navijačima – i to doslovno!

Nizozemska 12. svi 202118:24 > 18:32
AP Photo/Peter Dejong, Pool

Nogometaši Ajaxa su osvojili rekordni 35. naslov u Eredivisie, a sada su donijeli jednu pomalo iznenađujuću, ali velikodušnu odluku.

Ajaxu su kao i svima nedostajali navijači na stadionu, ali su pronašli način da se oduže navijačima

Trofej namijenjen prvaku Nizozemsku bit će rastaljen, a od njega će biti napravljeno 42.000 malih zvijezda, koje će biti poslane na adrese vlasnika sezonskih ulaznica.

Direktor kluba Edwin van der Sar rekao je da su igrači bez obzira što je uglavnom igralo pred praznim tribinama osjetili podršku koja im stiže sa svih strana.

“Prazne tribine, bez navijača i navijanja… sezona 2020./2021. bila je ekstremno čudna. Igračima i osoblju je to nedostajalo. Ali na kraju, postali smo prvaci i to nas je navelo da razmislimo: ‘Zašto ne podijeliti ovaj trofej’. I stvarno mislimo na dijeljenje trofeja. Toliko Ajaxovih navijača je bilo dio uspjeha kluba. To je 35. naslov nacionalnog prvaka. Dobit će djelić trofeja. Kao znak zahvalnosti i poštovanja podrške koju smo imali. Navijači Ajaca, 35. naslov je vaš.”

On je objasnio i da je do sada svaki naslov pripadao navijačima figurativno, ali da je ova i doslovno njihova.

Svi vlasnici sezonskih ulaznica će dobiti zvijezdicu tešku 3.45 grama, koja je sačinjena od 0.06 grama naslova i 3.39 grama kositra.