I Ajax i PSV kiksali na početku prvenstva

Nizozemska 3. kol 201920:25 > 20:32
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Aktualni prvak Nizozemske Ajax započeo je obranu naslova odigravši bez pobjednika na gostovanju u Vitesseu u Arnhemu 2:2.

Kopljanici su imali dosta velikih šansi, ali su dva puta jurili rezultat i s te strane mogu biti zadovoljni što su izbjegli poraz. Golove za Vitesse postigli su Bero u 13. i Bazoer u 55. minuti, dok su strijelci za Ajax bili Van de Beek u 30. i Tadić u 75. minutu, iako je ostala dilema je li se reprezentativac Srbije bio u zaleđu, ali VAR je presudio da je gol regularan.

Posljednjih pet minuta Ajax je imao igrača više zbog drugog žutog kartona Bazorea. Imali su u završnici dvije velike šanse, prvo preko Dolberga, a onda i preko Tadića, ali na kraju ostalo je 2:2.

Do pobjede na otvaranju nije stigao ni PSV koji je odigrao samo 1:1 kod Twentea. Domaćin je poveo preko Nakamure u 8. minuti, a PSV-u je bod donio Dumfries u 65.