Ajax na dva koraka od titule, Tadić ponovno briljirao

Nizozemska 23. tra 201922:58 > 22:59
David Ramos, Getty Images Sport

Nogometaši Ajaxa savladali su Vitesse rezultatom 4:2 u okviru 32. kola nizozemske Eredivisie, a dva pogotka u tom trijumfu postigao je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Amsterdamski klub je poveo u 41. minuti preko Ziyecha, kojem je asistirao Tadić. Na sljedeći gol čekalo se do devete minute drugog poluvremena, kada je srpski nogometaš prvi put bio siguran sa bijele točke. Samo četiri minute kasnije Matijs de Ligt je povisio na 3:0, a nadu gostima pred preko 50.000 navijača na „Johann Cruyff areni“ je dao Navaron Foor.

Sve dileme oko ishoda utakmice razrješene su u 80. minuti, kada je Tadić postigao svoj drugi pogotak, a poraz Vitessea ublažio je Ousama Darfalou dvije minute kasnije.

Dušan Tadić je ove sezone, inače, postigao 34 gola i upisao 21 asistenciju na 51 utakmici. Od toga, devet je dao sa bijele točke u prvenstvu i tako se izjednačio sa Marcom van Bastenom, koji je to učinio u sezoni 1985/86. Ajax je broj pogodaka doveo do 160, što je rekord za neki nizozemski klub, a samo jedan ga dijeli od toga da izjednači klupski rekord u domaćem prvenstvu, u kojem ih za sada ima 111.

Poslije 26. pobede ove sezone, Ajaks na čelu tablice ima 80 bodova, tri više od PSV Eindhovena, koji ima utakmicu manje. Vitesse je na sedmoj poziciji sa 47 bodova.