Koja sreća! Pardew ni kriv ni dužan do bogate premije

Nizozemska 26. tra 20208:32 > 8:37
Matthew Lewis / Stringer

Poznati engleski stručnjak Alan Pardew uspio je sačuvati ekipu ADO Den Haaga u ligi.

Iako je ovaj klub već praktički bio na pragu ispadanja jer su imali sedam bodova zaostatka za mjestom koje im je donosilo sigurnost, odluka Nogometnog saveza Nizozemske da prekine sezonu ih je spasila ispadanja.

Ove sezone u Nizozemskoj nema prvaka, nitko neće ispasti niti ući u ligu, a u Europuće ići pet klubova po plasmanu u trenutku prekida.

Za Pardewa i ADO Den Haag je odluka o prekidu došla u dobrom trenutku, a Englez će kao nagradu dobiti i 100 tisuća funti.

On je u ugovoru imao klauzulu da će mu ova svota biti isplaćena ako sačuva ekipu u društvu najboljih, pa je zahvaljujući prekidu prvenstva njegov račun povećan za 100 tisuća funti

Pardew je na klupu ADO Den Haaga sjeo u prosincu, vodio je u ekipu u osam utakmica, ali je dobio samo jedan susret. Međutim, kada vas ide, onda vas baš ide…