Ništa od dvoboja Brazila i Argentine u ožujku

Nogomet 6. ožu 202119:20 > 19:50
Foto: Buda Mendes/Getty Images

Južnoamerička nogometna konfederacija (CONMEBOL) odlučila je suspendirati sve ovomjesečne utakmice južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo Katar 2022. godine zbog zabrinutosti zbog pandemije i karantene COVID-19.

Deset južnoameričkih momčadi trebalo je odigrati po dvije utakmice 25., 26. i 30. ožujka, ali je CONMEBOL sve otkazao zbog pooštravanja blokade i karantene, što znači da mnogi igrači koji igraju u Europi ne bi mogli putovati.

Europski klubovi u Engleskoj, Njemačkoj i Španjolskoj želelji su izbjeći putovanje svojih južnoameričkih igrača u svoj domovine. Naime, po povratku ovi igrači bi morali barem deset dana u karantenu, a to stvara velike probleme klubovima i samim reprezentacijama.

U ožujku je bio na rasporedu niz velikih derbija poput mečeva Kolumbija- Brazil, Argentina – Urugvaj, te najveći derbi Brazil – Argentina.