Nijemci se pridružili Portugalu u finalu EURA U-21

EURO 3. lip 202123:01 0 komentara
Njemačka - Nizozemska
Guliver Image

Mlada reprezentacija Njemačke plasirala se u finale Europskog prvenstva nakon što je večeras u Budimpešti savladala Nizozemsku rezultatom 2:1.

Do finala su Nijemci došli zahvaljujući fenomenalnom početku utakmice i već nakon osam minuta igre imali su dva gola prednosti.

1:0 je bilo nakon 30 sekundi igre. Sjajnu akciju i asistenciju Nmeche u gol pretvara Florian Wirtz za vodstvo Njemačke. Isti igrač je postigao i drugi gol. Odličan udarac nogometaša Bayera završio je u mreži Nizozemske za sigurnu prednost od 2:0.

Mergim Berisha je u 20. minuti pogodio stativu iz slobodnog udarca, a Wirtz je u 33. minuti umalo stigao do hat-tricka, ali ovog puta je nizozemski golman dobro odbranio. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 u korist Njemačke, a Nizozemci su u nastavku krenuli na sve ili ništa.

Ipak, nisu uspjeli stvoriti niti jednu pravu šansu pred golom, Njemačka se dobro branila, a u 60. minuti su umalo stigli do trećeg gola. Mergim Berisha ponovo nije imao sreće. U samo 10-ak sekundi je pogodio obje stative, no lopta nije htjela u mrežu.

Nizozemci su se u susret vratili u 68. minuti. Perr Schuurs je zabio za 1:2 i najavio je uzbuđenja do samog kraja. Ipak, Njemačka je bez previše problema sačuvala prednost i došla je do pobjede i prolaza u finale.