Nevjerojatni Dinamovi juniori pobijedili Chelsea!

Champions League 6. ruj 202215:20 0 komentara
Guliver Image

U utakmici 1. kola skupine E Lige prvaka mladih Dinamo je bio bolji od Chelseaja 4:2 u Kranjčevićevoj.

Dinamovi juniori su rano došli u vodstvo, već u šestoj minuti susreta Lovro Gubijan je nakon dodavanja Topića zatresao suparničku mrežu. Na 2-0 diže Gabrijel Rukavina u 20. minuti.

Prvi gol za goste zabio je u 29. minuti Castledine, no samo pet minuta kasnije Anes Krdžalić zabija treći gol za Dinamo.

Odmah na početku drugog poluvremena, u 48. minuti Topić je strijelac za Dinamo nakon asistencije Čuljka.

U 79. minuti sudac je dosudio kazneni udarac za Chelsea nakon što je Gubijan napravio prekršaj na Castledineu, no Dinamov vratar Luka Pršija obranio jedanaesterac Judeu Soonsupu Bellu.

Tri minute nakon toga, Castledine je zabio svoj drugi gol na utakmici za 4-2.

Sljedeću utakmicu Dinamovi juniori igraju 14. rujna protiv Milana u gostima.

Chelsea je bio osvajač ovog natjecanja dva puta 2015. i 2016. godine, dok je Dinamo najdalje dogurao do četvrtfinala 2019. Tada ga je izbacio baš Chelsea.

Ove godine u juniorskoj Ligi prvaka su prvi put dva kluba iz Hrvatske. Osim Dinama juniorsku Ligu prvaka igra u Hajduk koji je plasman u ovo natjecanje osigurao kao državni prvak i prvi susret igra 12. rujna protiv Gebale iz Azerbajdžana. Dinamo se plasirao zahvaljujući plasmanu seniora.