Nema Lukakua, nema problema! Inter lako protiv Genoe

Nogomet 21. kol 202120:43 > 20:44
Inter
Spada/LaPresse via AP

Nogometaši Intera večeras su na svom terenu pobijedili Genou sa 3:0 u okviru prvog kola nove sezone talijanske Serije A.

Inter je u novu sezonu ušao kao aktualni prvak Italije, ali mnogi su skeptični da će se uspjeti boriti za naslov. Klub je zbog financijskih problema prodao nekoliko prvotimaca, ali pokazali su da su uspjeli pronaći odlične zamjene.

Igrači Intera oduševili su danas navijače odličnom predstavom protiv Genoe i zasluženo su slavili sa 3:0. Debi u dresu Intera upisao je i Edin Džeko koji je pokazao da će biti odlična zamjena za Romelua Lukakua.

Aktualni prvaci Italije odlično su otvorili utakmicu i stigli su do prednosti već u šestoj minuti. Calhanoglu je izveo korner, a najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je Škriniar koji pogađa za 1:0.

Inter je do drugog gola stigao već u 14. minuti. Ovaj put Džeko je bio asistent, a sjajan pogodak za 2:0 postigao je Calhanoglu koji je također pokazao da će biti veliko pojačanje.

Inter je u 43. minuti zabio i treći gol preko Perišića, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Početkom drugog poluvremena Calhanoglu je ponovo zatresao mrežu gostujuće momčadi, ali je i ovaj put pogodak poništen zbog zaleđa u kojem je bio Perišić.

U 74. minuti Inter konačno stiže do trećeg gola. Džeko odlično šutira s vrha kaznenog prostora, ali Sirigu je ponovo to obranio. No, lopta se odbila do Barelle koji je odlično uposlio Vidala, a Čileanac pogađa za 3:0.

No, konačnu riječ na susretu imao je upravo Džeko. U 88. minuti utakmice Vidal je odlično uposlio bh. napadača koji glavom matira golmana gostujućeg tima i postavlja konačnih 4:0.