Naletilić za SK: Ivanušecu je ovo zadnja sezona u Dinamu

Hrvatska 21. pro 202119:30 > 22. pro 2021 1:15
AP Photo

Šuška se svako malo o nekom novom transferu. Siječanj je mjesec zimskog prijelaznog roka. Što će se događati u Serie A, ali i koji su potencijalni odlasci iz HNL-a, prokomentirali smo s uglednim menadžerom Markom Naletilićem.

Na početku nam je odmah priznao kako je zimski prijelazni rok siromašniji transferima u odnosu na ljetni. A na ljeto bi se tu svašta moglo dogoditi.

Prvo što nas je zanimalo su mogući transferi igrača u Serie A o kojima se puno priča. Ivanu Perišiću i Marcelu Brozoviću ugovor s Interom istječe u ljeto iduće godine. Prema Transfermarktu, Brozovićeva je vrijednost 40 milijuna eura, dok je Perišić vrijedan 10 milijuna. Hoće li produžiti ugovor s Interom ili će tražiti dalje?

“Brozović ima sigurno jako dobru ponudu od Intera i drugih klubova, potpisat će ugovor uskoro ako se odluči ostati u Interu, ako se odluči za nekog drugog potpisat će nakon zimskog roka. Perišić ista stvar, veći fokus je Intera na Brozovića, zbog pozicije i godina, ali Perišić je u dobroj poziciji. Igra dobro za Inter, ali vjerojatno će ići iz Intera”, kaže nam ugledni menadžer.

GuliverImages

Zbog koronavirusa dosta je loša situacija s transferima, priznaje nam Naletilić.

“Dosta je loša situacija od te korone, medijski to izgleda bogatije nego što je stvarna situacija. Najveći novci su u Premier ligi, uz PSG, Real… Za Bayern ne vjerujem da će iskrcavati prevelike novce za nekog igrača sada.”

Sva jača imena koje klubovi misle dovoditi, vjerojatno to neće učiniti sada već na ljeto. Vjeruje kako će i Perišić i Brozović odraditi sezonu do kraja u Interu pa onda otići na ljeto kao slobodni igrači. Nije laka ni situacija u Serie A.

“Budućnost Intera je nedefinirana, tko će biti novi vlasnik, Milan je ograničen financijama, love mjesto u prvenstvu, nemaju prejak budžet.”

Novci se najviše vrte u Premier ligi.

“Brozović će imati ponude iz Premier lige, bit će na ljeto jedan od najtraženijih, a vjerujem da će i Perišić imati dobre ponude iz Engleske.”

Ističe – Brozović će iz Serie A biti najtraženiji igrač u ljetnom prijelaznom roku. Pošto je Naletilić menadžer i Marija Pašalića, dotakli smo se i mogućeg transfera našeg reprezentativca. Prema Transfermarktu, Pašalić vrijedi 23 milijuna eura.

“Igra dobro, ako se ne ukaže neka potreba po zimi neće ići iz Atalante, za sve je ljetni rok puno jači. Jako dobro igra pa vjerujem da će biti u ljeto zanimljivo, ima i sada interesa za njega, dobro igra u reprezentaciji, ide i na Svjetsko prvenstvo.”

A tko će od HNL-ovaca biti zanimljiv za transfer?

Luka Ivanušec (Dinamo), Stipe Biuk (Hajduk), Lukas Kačavenda (Lokomotiva) su isto spremni za odlaske i promjenu sredine, no to ne mora značiti da će ići u inozemstvo. Što se tiče Ivanušeca, mislim da  mu je ovo zadnja sezona u Dinamu.”

Što će se tek dogoditi, ostaje nam za vidjeti.