Island i Nigerija danas pred očima Hrvatske uživo na SK

Najava 2. lip 201810:53 > 11:19
Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images

Sportklub večeras prenosi neke vrlo zanimljive prijateljske utakmice reprezantacija koje se bore na nadolazećem SP u Rusiji, a posebno intrigiraju susreti momčadi iz skupine u kojoj je i Hrvatska.

U terminu od 18.00 i 18.15 imamo čak dvije utakmice na raspolaganju. U ovom ranijem od dva termina igraju “Bundesligaši”, aktualni svjetski prvak Njemačka i Austrija. Njemcima je ovo prva provjera nakon kraja ožujka, kada su igrali s Brazilom i izgubili 0-1. Austrijanci će ugostiti svoje susjede u Klagenfurtu na Woerthersee stadionu, čiji je kapacitet 32 000. Prijenos na SK 3.

Samo 15 minuta nakon kick-offa u Austriji kreću Engleska i Nigerija (SK1), u hramu engleskog nogometa – na Wembleyu. Najočitiji razlog za gledanje ovog sudara je naravno u činjenici da je Nigerija protivnik Hrvatske u skupini SP. Nigerijci su imali već jednu utakmicu otkako su se skupili, remizirali su 1-1 sa Kongom. Kako ima ponešto igrača Nigerije koji igraju na otoku u Premier ligi, očekuje se velika motiviranost i prava ogledna slika što mogu Nigerijci protiv jedne jake reprezentacije, koja ima prvu provjeru otkako je Gareth Southgate skupio igrače Gordog Albiona.

Od 20.45 imamo možda i najjaču od 4 utakmice u programu. Sudaraju se Belgija i Portugal (SK 1). Susret ove dvije reprezentacije veseli iz mnogo aspekata, jer bit će to prilika da se vide mnogobrojne zvijezde na okupu, a vjerojatno nitko ne bi bio previše iznenađen kada bi u Rusiji gledali njihovo polufinale, jer ove nacije svakako imaju potreban kapacitet. Utakmica se igra na stadionu kralja Boudouaina u Bruxellesu.

I za kraj, u 22.00, Island – Norveška (SK2), na stadionu Laugardalsvöllur u Rejkjaviku. Ne treba posebno ni naglašavati zbog čega bi nam moglo biti zanimljivo pratiti ovaj ogled. Island je reprezentacija s kojom smo se podosta upoznali u zadnje vrijeme, a imat ćemo novi “rendezvous” u Rusiji u skupini. Islanđani se nisu proslavili u zadnje dvije pripremne utakmice u ožujku, budući su poraženi 3-0 od Meksika i 3-1 od Perua

Dakle danas je jedinstvena prilika da uživo na jednom mjestu, na Sportklubu, pogledamo dva izravna rivala Hrvatske reprezentacije – nemojte to propustiti.