SK 1 uživo: Sevilla, Ajax, Feyenoord, Arsenal, City…

Najava 2. tra 201710:41 > 10:52
Getty Images

...Federer, Nadal. Puno je derbija i značajnih utakmica tijekom nedjelje, a na SK 1 će se prenositi 4 različite lige u 4 termina. Sve počinje u 12.00 susretom Seville i Sporting Gijona, gdje će Sevilla tražiti povratak na 3. mjesto La Lige.

Sevilla je imala jedan pad koji je trajao oko mjesec dana, a to je bilo dovoljno da ispadnu iz Lige prvaka i borbe za naslov u Primeri. Reprezentativna stanka im je sigurno dobrodošla, a danas je i suparnik po mjeri – Sporting Gijon, momčad koja se bori za opstanak, a bude li Sevilla prava na svom Sanchez-Pizjuan stadionu, pobjeda neće izostati. Raspoloženje je doduše malo pokvario najavljeni odlazak Monchija, glavnog skauta Seville, koji od iduće sezone neće više biti u klubu, a mnogi su ga vidjeli kao glavni razlog Sevillinih uspjeha.

U 14.30 se selimo na veliki De Klassieker u Amsterdam Arenu. Tamo se sastaju najveći rivali nizozemskog nogometa, Ajax i Feyenoord. Utakmica će biti rezultatski zanimljivija budući je Feyenoord na prvom mjestu, Ajax je treći, a dijeli ih 6 bodova i ovo je idealna prilika za “kopljanike” da prepolove zaostatak za ljutim rivalom iz Rotterdama.

U 17.00 SK 1 se druži na Emiratima s Arsenalom i Manchester Cityem. Nakon jučerašnjeg Merseyside derbija i posrtanja Chelsea na Bridgeu, sigurno je pratnji porasao apetit, prvenstvo se malo otvorilo, a Arsenal i City u velikoj borbi za Ligu prvaka, možda čak i za naslov, ako govorimo o Cityu, koji ima 12 bodova iza lidera, dok su “topnici” na 7 iza svog današnjeg protivnika.

Za kraj ćemo u 21.30 imati utakmicu portugalskog prvenstva Braga – Maritimo. Iako nema na papiru miris spektakla kao ranija 2 susreta na SK 1, ovo je sudar pete i šeste momčadi prvenstva, u zemlji europskih prvaka, na stadionu Brage, koji kotira kao jedan od najljepših na svijetu.  Naravno, ipak najveći derbi dana odigrat će se u 19.00, a nije nogometni, već teniski. U velikom finalu Masters 1000 turnira u Miamiju igrat će Roger Federer i Rafael Nadal. Taj novi epski dvoboj može se gledati također uživo na SK 1. Dakle, trebalo bi biti ponešto za sve ljubitelje vrhunskog sporta.