Modrić se upisao u povijest Reala

Nogomet 7. ruj 202216:58 > 16:59 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Hrvatski nogometaš Luka Modrić odigrao je u utorak 100. utakmicu za Real Madrid u Ligi prvaka čime je postao osmi igrač u povijesti kluba koji je dosegnuo taj broj, izvijestila je momčad sa sjevera Madrida.

Modriću, koji će u petak napuniti 37 godina, uprava je uručila bijeli dres s brojem 100 na leđima.

On je u utorak navečer u Glasgowu zabio drugi pogodak u pobjedi nad Celticom od 3:0 u tom europskom elitnom natjecanju.

Hrvatski veznjak je u 100 odigranih utakmica izišao kao pobjednik iz njih 63. Najviše puta je igrao proitiv Borussije Dortmund (9 puta) i Manchester Citija (8).

Najviše nastupa za Real Madrid u Ligi prvaka ima njegov bivši vratar i kapetan Iker Casillas koji je 152 puta stajao među vratnicama.

Slijede Raul Gonzalez Blanco (132), Sergio Ramos (129), Karim Benzema (124), Roberto Carlos (109), Marcelo Vieira (102) i Cristiano Ronaldo (101).

Real Madrid je osvojio rekordnih 14 naslova prvaka Europe, a Modrić je sudjelovao u njih pet.

Kapetan hrvatske reprezentacije ima ugovor s “kraljevskim klubom” do kraja tekuće sezone, do 30.lipnja 2023. godine.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!