Messi otkrio hoće li opet u Barcu, spomenuo Ronalda

Nogomet 23. stu 20219:53 > 9:56 0 komentara
AP Photo/Christophe Ena

Lionel Messi najavio je vijest koju očekuju svi navijači Barcelone, ali i otkrio trenutak kada su mu rekli da mora napustiti katalonski klub.

U PSG je Messi stigao iz Barcelone, a sada je najavio i kako bi se mogao vratiti u katalonski klub. U velikom intervjuu za Marcu prisjetio se trenutka kad je morao napustiti Barcelonu.

“Rečeno mi je da mi ne mogu obnoviti ugovor i da ne mogu ostati. Ne morate tražiti više krivaca, ne morate opet gledati što se dogodilo. Ostat ću pri onome što su mi rekli.”

Kaže da bi se rado jednog dana vratio u katalonski klub.

“To je moj dom i tamo ću živjeti. Ako mogu doprinijeti i pomoći klubu rado bih se vratio.”

Privikao se i na život u Parizu.

“Potpuno sam se adaptirao nakon što smo ušli u naš novi dom i nakon što su djeca krenula u školu. Puno sam putovao u Argentinu jer smo imali kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo. Zbog toga nisam imao kontinuitet u PSG-u. Ali u životu sam se dobro snašao. Lakše je nego smo u početku zamišljali. Razmišljali smo o tome koliko će djeci biti teško. Na kraju su se oni najbrže prilagodili. Već idu u školu i sigurno će vrlo brzo naučiti francuski. Sve to je dalo veliki mir meni i supruzi.”

Rekao je i što misli o sadašnjoj Barceloni.

“Barcelona prolazi fazu rekonstrukcije momčadi u kojoj ima puno mladih igrača. Danas mislim da ima boljih momčadi od Barcelone. Iako sada odaju takav dojam, to ne znači da se kasnije neće moći boriti. Moramo uzeti u obzir dolazak Xavija.”

Otkrio je i mišljenje o svom rivalu, Cristianu Ronaldu.

“On je već poznavao klub, no to je bilo u drugoj fazi. Sada se prilagodio na impresivan način. Od početka je kao i uvijek zabijao golove i nije imao problema s prilagodbom. U Premiershipu im ne ide tako dobro, ali je to jako teško i ujednačeno natjecanje u kojem se sve može preokrenuti. Prošlo je vremena otkako ne igramo u istoj ligi. Natjecali smo se pojedinačno i momčadski za iste ciljeve i bila je to jako lijepa pozornica za nas, ali i za ljude jer su jako uživali. Lijepa je to uspomena koja će ostati u povijesti nogometa.”

Imao je nešto za reći i o klupskom kolegi i bivšem igraču Real Madrida, Sergiju Ramosu.

“Bilo je čudno nakon toliko godina rivalstva. Uvijek smo se poštivali, koliko god bili veliki suparnici. Imati ga za partnera danas je šou. Polako nam se pridružuje i nadamo se da će zaigrati što prije. Poznavali smo se od ranije. Ovdje vidim da je vrhunska osoba.”

Ostao je i u kontaktu s Xavijem.

“Ostali smo u kontaktu. Ne sjećam se što sam mu rekao u poruci kad se vratio u Barcelonu, ali čestitao sam mu na novom koraku i želim mu dobro. Siguran sam da će mu to jako dobro ići jer puno zna. Uvijek želim najbolje Barceloni. Njihov sam navijač, iako ne igramo tamo. I tamo u momčadi imam kolege i prijatelje. Situacija u Barceloni me rastužuje, želim im sve najbolje.”

O mogućem transferu Kyliana Mbappea u Real:

“Samo on zna što će učiniti. Mogu samo reći da sam sretan što je ove godine ostao ovdje. On je vrlo važan igrač za nas i za borbu za ciljeve koje imamo. Potpuno je fokusiran na klub. Dalje ne znam što će biti.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!