Mbappe: ‘Da, nazvao sam Neymara propalicom, to se događa’

Francuska 5. lis 202116:14 0 komentara
AP Photo/Daniel Cole

Kylian Mbappe dao je intervjuu francuskom L'Equipeu u kojem je otkrio pozadinu svoje priče i transfer sapunice minulog ljeta, a otkrio je i kakav odnos ima s Messijem i Neymarom.

“Prvo treba reći da je ovo bio odličan prijelazni rok za nas. Popunili smo dosta praznina. Imamo vrlo konkurentnu momčad, spremnu boriti se na svim frontovima, boriti se za sve trofeje. Neki su se igrači vratili kasno, neki stigli ozlijeđeni. Bilo je problema i bilo je jasno da nećemo biti u pravoj formi od starta. Ali protiv Manchester Cityja smo bili dobri. Iako još nismo na vrhuncu”, rekao je Mbappe.

Kad vidite sastav PSG -a, osjećate li, poput navijača, uzbuđenje?

“Naravno! Svi smo uzbuđeni. Svi pričaju o Messiju, ali doveli smo još nekoliko sjajnih igrača. Uvijek sam govorio da želim igrati s najboljima. Evo, to je sada slučaj. Ali na nama je da učinimo puno više, jer kolektiv osvaja trofeje.”

Na što konkretno mislite?

“Kad u momčadi ima toliko sjajnih igrača, potrebni su različiti ustupci. Svi bi trebali biti u službi ekipe i pobjede.”

Znači li to da se u utakmici poput one s Cityjem lakše vratiti u obranu jer je sada Messi ovdje?

“Naravno. Kad imate Messija u ekipi, znate da on manje radi u obrani kako bi kasnije pred suparničkim golom bio spremniji za postizanje pogotka, da bi bio lucidniji. Ako se moram vratiti, nije problem. To je hijerarhija. Nije mi problem trčati dok Messi hoda. Zaista nemam problema s tim. Na kraju krajeva to je Messi, zar ne? I nesporazumi se događaju. Ponekad nisam sretan što mi nije dodao loptu, ponekad nije sretan on… ali u suštini nema problema. “

Prije desetak dana na susretu protiv Montpelliera (2:0), dok ste bili na klupi, kamere su vas uhvatile da govorite za Neymara“Ova propalica mi ne daje loptu”. Da li su ovo vaše riječi?

“Da, rekao sam to. Ponavljam, događa se u nogometu. Ali to ne znači da imamo problem. Razgovarali smo poslije toga…mnogo smo takvih riječi razmijenili u prošlosti, a sve zbog toga što želimo da pobjeđujemo, da osvajamo trofeje. Vjerojatno će i u budućnosti biti takvih reakcija, ali nekog velikog nezadovoljstva zaista nema. Poštujem Neymara i kao igrača i kao čovjeka, divim se svemu što on jest. Ponekad sam ja nezadovoljan njegovim potezom, nekada je on nezadovoljan mojim. Ali to prolazi.”

A Messi? Zamišljali ste kako je biti u njegovoj blizini?

“Ne, nisam vjerovao da će doći kod nas! On je jedan od rijetkih igrača za koje sam bio uvjeren da nikada neću igrati s njim. Bio sam uvjeren da nikada neće napustiti Barcelonu. Sada uživam u svakom trenutku pored Lea. To je velika privilegija. On je neko ko obožava nogomet, razgovara sa svima, srdačan je, želi da se uklopi što prije. Malo je čak stidljiv. Ali verujte, na terenu nije nimalo stidljiv…”

I vi ste poput Messija bili dio transfer-sapunice tokom ljeta. Zašto ste rekli da nećete produžiti ugovor sa Paris Saint-Germainom?

“U početku sam tražio vrijeme da razmislim. Prije Europskog prvenstva kazao sam ljudima iz kluba da ne želim novi ugovor. A poslije EP-a jasno sam poručio da hoću otići. Moja ideja bila je da svi budemo zadovoljni: PSG, ja, klub u koji odlazim. Želio sam da moj klub zaradi, da mu dam dovoljno vremena da pronađe zamjenu… Ukratko, htio sam da svi budu sretni.”

Niste imali ideju da odete kao slobodan igrač idućeg ljeta?

“Nisam. Htio sam transfer, da PSG zaradi. Ali oni su riješili da me ne prodaju. I to je u redu. Nastavio sam trenirati, igrati. Nisam imao problem sa tim. I dalje sam u odličnoj sam ekipi, na mjestu gdje sam sretan već četiri godine”.

O pokretanju sukoba sa klubom ili o štrajku niste razmišljali? Neki igrači to rade…

“Ne, to bi bilo nezahvalno. Ovaj klub me primio kada sam imao 18 godina i mnogo mi je dao za sve ovo vrijeme. Uvijek želim dati svoj maksimum, igrati, pokazati da sam dobar igrač, da me ništa ne može pogoditi – čak ni propali transfer. I da – da mogu raditi razliku do posljednjeg dana u ovom klubu.”

Razočarani ste što ste morali ostati?

“U to vrijeme, kad je sve propalo, bio sam pomalo razočaran. Ne možete biti sretni kad se takve stvari dogode. Ali brzo sam se sabrao i krenuo dalje. Bilo je vremena i za oplakivanje. Onda sam se vratio i nastavio davati golove”.

Nedugo pošto je L’Équipe kasno sinoć objavio ovaj intervju pojavila se informacija kako je Mbappé na razgovor pristao bez konzultacija s ljudima iz kluba.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!