Maltežani imaju bivšeg HNL-ovca, izbornik naslijedio Bjelicu

Nogomet 30. ožu 202113:06 0 komentara
REUTERS/Radovan Stoklasa

Prema popisu stanovništva iz 2019., na Malti živi oko 515.000 stanovnika. Riječ je o multietničkoj sredini jer čak 21 posto stanovništva čine stranci, a tragovi takvog stanja uočljivi su i u reprezentativnoj svlačionici.

Napad predvode tri Nigerijca. Kyrian Nwoko te braća Paul i Joseph Mbong. Potonjeg se sjećaju ljubitelji HNL-a kao prvog Maltežanina u povijesti naše lige. U Zaprešić je došao na posudbu u veljači 2017. iz matičnog Hiberniansa, ali za Inter u službenim susretima nije odigrao ni minute, pa je otišao već na ljeto.

Josephov i Paulov otac Essien Mbong bio je jedan od najboljih veznjaka malteške lige, a 2004. je u 1. kolu Intertoto kupa odigrao dvije utakmice za Hibernians protiv Slaven Belupa. Koprivničani su prošli dalje ukupnim rezultatom 4-2.

U prvom kolu kvalifikacija za SP u Malti se jako mučila Rusija, iako je u završnici dvoboja došla do tri boda pobjedom 3:1, a s gostovanja u Slovačkoj vratili su se s bodom nakon 2:2 i prosutog vodstva od 2:0, što je najveći rezultat ove generacije.

Najskuplji igrač Malte je Teddy Tauma, rođeni Francuz. Član je belgijskog drugoligaša Uniona. Partner u veznom redu mu je Luke Gambin, rođen u Londonu. Malteškog je podrijetla, pa je bez problema dobio njihove papire. Igra za engleskog četvrtoligaša Newport County, a u remiju sa Slovačkom zabio je spektakularan gol za 1-0. Dio karijere proveo je nastupajući za Metropolitan Police, klub za koji uglavnom igraju policijski službenici.

Vođa obrane i svlačionice je kapetan Malte Andrei Agius koji na leđima ima 34. Za Maltu je sakupio 98 nastupa i zabio šest golova, ali što se tiče klupske karijere igrao je tek u 3. talijanskoj ligi.

Na klupi sjedi Devis Mangia. Vodio je talijansku U-21 reprezentaciju prije osam godina, a a 2014. na klupi Spezije naslijedio ga je Nenad Bjelica

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!