Majerov Rennes izgubio nakon što je on ušao

Francuska 23. sij 202217:37 > 17:39 0 komentara
JBAutissier/Panoramic via Guliver

U utakmicama 22. kola francuskog prvenstva u nedjelju Nica je slavila u gostima protiv Metza sa 2:0, dok su pobjede kod kuće upisali Nantes, Angers, Clermont i Bordeaux.

Nica je u gostima kod Metza do pobjede došla golovima Thurama-Uliena (58) i Gouirija s bijele točke u 86. minuti.

Nantes je sa 4:2 svladao Lorient, a strijelci za pobjedu su bili  Girotto, Muani, Bukari i Geubbels, dok su Moffi i Soumano zabili za domaću momčad. Angers je sa 2-1 slavio protiv gostujućeg Troyesa koji je poveo u 11. minuti golom Dominguesa. No, Mangani u 26. minuti udarcem s bijele točke izjednačuje, a Mangani također iz kaznenog udarca dovodi domaću momčad do vodstva i pobjede.

Bordeaux je na svom terenu sa 4:3 bio bolji od Strasbourga. Tri gola za domaću momčad zabio je Hwang Ui-Jo, a jedan Elis, dok je dvostruki strijelac za Strasbourg bio Gameiro, a jednog je dodao Waris.

Clermont je sa 2:1 također kod kuće pobijedio Rennes zahvaljujući pogocima Cunhe i Tella. Jedini pogodak za poraženu momčad postigao je Santamaria. Hrvatski nogometaš Lovro Majer je ušao u 70. minuti u igru za Rennes. U 71. minuti Tell je zabio za pobjedu Clermonta, samo minutu nakon što je Majer ušao.

Nica je druga sa 42 boda, osam manje od vodećeg PSG-a koji danas kasnije igra protiv Reimsa, Strasbourg je četvrti sa 35 bodova, a Rewnnes peti sa 34 boda.  Nantes je osmi sa 32 boda, Angers se nalazi na 12. mjestu sa 29 bodova. Clermont je 15. sa 21 bodom, Troyes je 16. s bodom manje, a Bordeaux 17. s također 20 bodova. Metz je 18. sa 19 bodova, a Lorient 19. sa 17 bodova.